Одеса / 28.11.2017

Лекція «Тамплієри. Ідея, яка змінила світ».

 На лекції ми говорили про історію та шлях ордену тамплієрів, про їхню відданість цінностям, які вони не зрадили навіть перед лицем смерті.

 Люди з силою левів, тамплієри, справили величезний вплив на тогочасну Європу завдяки силі й масштабності свого ордену. Силу тамплієрів неможливо зрозуміти, по-перше, поза контекстом Святої землі і, по-друге, поза контекстом граничної віри. Тамплієри лишилися для нас прикладом онтологічної зваги, анклавом християнських героїв, що загинули разом зі Святою землею. Від них лишилися легенди, ідеали, цінності. Недарма Ніцше казав, що світ обертається не навколо тих, хто має гроші і владу, а навколо тих, хто створює духовні цінності.

 Як зазначив керівник «Нового Акрополя» Одеси Yurii Obrevko: «Те, що сьогодні для нас має цінність (наше життя, майно, робота тощо), для тамплієрів взагалі не мало ніякого значення. Бо вони жили частково як аскети, не мали свого майна, багато тренувалися і в будь-який час були готові віддати життя заради Бога та ідеалу».

 Чому ми можемо навчитися у тамплієрів? Нам варто навчитися пристрасності, запалитися любов'ю до Невідомого, що стукає у наші серця. Якби з’явилися такі люди – з філософським світоглядом і, водночас, з воїнським духом, світ змінився б.