Original Original

Друкуємо книжку «Кав'ярня мертвих філософів»

Підтримати проект можна ТУТ.

Чому важливо видати цю книжку

На відміну від українців, більшість з яких вивчає філософію лише зі студентських років, у країнах Європи, зокрема Німеччині, Італії, Австрії, Франції, знайомство з філософією починається задовго до вступу в університет.

Якісна і цікава філософська література для дітей і підлітків сприяє формуванню нового покоління українців, яке вміє критично і незалежно мислити.

Марципановий динозаврик або Звідки прийшла ідея

Звідки прийшла ідея

Сучасний український філософ Андрій Баумейстер читав лекцію у Культурній асоціації «Новий Акрополь», і говорив про видатних мислителів різних часів, які прийшли до філософії у досить ранньому віці. Побіжно згадав про книжку німецькою, яка потрапила йому до рук.

Дівчинка Нора, 11 років, якраз дізналася про теорію ідей Платона, і замислилася – чи існує досі ідея динозавра, якщо врахувати, що динозаври вимерли бозна-коли. Професор відповів дівчинці і на додачу надіслав їй марципанового динозаврика. З цього динозаврика почалася вся історія – кількарічне унікальне листування між Дино-Норою і філософом Вітторіо.

Цієї розповіді нам було достатньо, щоб зрозуміти – ця книжка має побачити світ ще й українською мовою!

Який вплив має філософія на дітей

Автор книжки відповідає на це питання у післямові. На його думку нескінченні дитячі «чому?» за своєю сутністю є філософськими. «Якщо дитина хоче знати, «чому» ми вмираємо, то вона зовсім не цікавиться первинним переліком причин смерті — вона хоче дізнатися про сенс смерті». Ігнорування або іронічне спрощення таких суттєво важливих дитячих запитань (які самою дитиною ставляться серйозно) створюють небезпеку для її духовного розвитку і формування.

Філософія для дітей

Про книжку «Кав’ярня мертвих філософів»

Це «філософське листування для дітей та дорослих» складається з автентичних листів між дорослим філософом Вітторіо Гесле і дівчинкою Норою. На початку листування їй було 11 років, а наприкінці книжки виповнилося 13.   

Дитячі запитання Нори насправді є великими питаннями філософії. Чи є душа безсмертною? Чи мають тварини свідомість? Чи є Всесвіт нескінченним? Вітторіо Гесле упевненою рукою веде Нору у своїх відповідях лабіринтами філософської думки. Разом вони вигадують собі фантастичну кав’ярню, де великі філософи, від Платона до Ганса Йонаса, дискутують про Бога, про світ та про правильне життя. Це незвичне листування між ними обома і є, власне, вступом до філософії для дітей та дорослих.

Про книжку

Про автора

Вітторіо Гесле – народився у 1960 році – німецький філософ італійського походження, який нині працює на посаді професора філософії в Університеті Нотр-Дам (США). Автор численних робіт з історії філософії, практичної філософії, дискурсивної етики тощо. Вибрані роботи: «Криза сучасності та відповідальність філософії» (1990), «Мораль і політика» (1997), «Вуді Аллен. Досвід комічного» (2001), «Філософський діалог» (2013) та ін. Найбільшої популярності здобула книга «Кав’ярня мертвих філософів» (1997).

Ми збираємо кошти – для друку 1000 примірників у типографії

Підтримати проект можна ТУТ.

Видавництво «Новий Акрополь» створене у 1994 році як підрозділ одноіменної культурної асоціації, головною метою якої є поширення філософських поглядів у суспільстві і формування ставлення до філософії як до невід’ємної частки сучасної цивілізації та культури.

За понад 20 років ми видали українською мовою книги європейських філософів: П'єра Адо, Хорхе Лівраги, Делії Гусман, Олени Блаватської, Джордано Бруно та інших.

Коли книжка буде надрукована і як виглядатиме

Наш план – грудень 2018. Щоб книжка стала подарунком і на День Святого Миколая, і на Новий Рік. Але ми беремо до уваги непередбачувані ситуації, тож є і план Б – січень 2019.

Книжка матиме тверду обкладинку і 200 сторінок приємного крейдяного паперу, з кольоровими вкладками. Формат 84х108/32 мм.

Подарунки

Кожен хто підтримає проект отримає подарунок на вібір в залежності від суми внеску. Це може бути листівка з авторською ілюстрацією з книжки, закладка для книг, фірмовий олівець, блокнот з авторською обкладинкою, книжка «Кав’ярня мертвих філософів».

Де можна буде купити книжку

Книжки нашого видавництва продаються у «Книгарні Є», «Букві», «Києво-Могилянській академії». А ще можна буде замовити онлайн через наш сайт або facebook.

ПІДТРИМАЙ ПРОЕКТ ТУТ.

Просмотреть все анонсы проекта