вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Київ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

18.09.2017

Що «Новий Акрополь» зробив на Форумі видавців у Львові

Видавництво «Новий Акрополь» презентувало книги європейських філософів в україномовному перекладі, провело філософську дискусію і перформанс на 24-му Форумі видавців, який пройшов у Львові 13-17 вересня 2017 року.

Європейська філософія ХХ століття

Наше видавництво перекладає і видає українською європейських філософів ХХ століття. На стенді №408 були такі книги: філософські есеї «Філософія для життя», «Сьогодні я бачила», «Ігри Майї» Делії Стейнберг Гусман, збірник статей і лекцій «Плисти проти течії», які Хорхе Анхель Ліврага читав по всьому світу, філософські повісті «Пес на ім'я Моассі», «Алхімік» Хорхе Лівраги і «Герой повсякденності» Делії Стейнберг. Також вперше перекладені і видані українською праці французького філософа-дослідника П'єра Адо «Що таке антична філософія» і «Покривало Ізіди. Нарис з історії ідеї Природи». Детальніше з книгами видавництва «Новий Акрополь» можна познайомитись тут.

Дискусія «Філософія як шлях самотворення»

На філософській дискусії ми розбирались, що означає «Точка творення», тема 24-го Форуму видавців у Львові. Йшлося про те, що філософія — це не інформування, а формування, власний шлях кожної окремої людини. Спікери були дуже близькі у поглядах, що практична філософія робить нас кращими. Запис дискусії можна переглянути на нашій сторінці у фейсбуці. Спікери: Антон Мусулін, Андрій Содомора, Ростислав Паранько, Ігор Держко, Марія Чумарна, модератор: Олена Лукіна.

Дискусія відбулась 16 вересня у приміщенні Культурної асоціації «Новий Акрополь» у Львові.

Перформанс «Іти поміж мертвих»

Це вже третій аудіовізуальний перформанс, який ми проводимо щороку в рамках Форуму видавців. Всі глядачі отримують спеціальні пов'язки, щоб закрити очі і слухати лише музику і голоси акторів. Тема цього року — рух людини проти течії, її боротьба за життя. Сценарій створений за мотивами філософського есею «Іти поміж мертвих» Хорхе Анхеля Лівраги. Музика написана спеціально для перформансу композитором Сергієм Гаврилюком, студентом 4-го курсу Львівської консерваторії.

Сценарій: Олена Лукіна, Андрій Українець, Алла Супрун. Актори: Олена Лукіна, Андрій Українець, Іван Гривняк. Музика: Сергій Гаврилюк. Музику виконували: Сергій Гаврилюк (клавішні і альт), Мар'яна Друца (скрипка), Євгенія Семиділко (скрипка), Олександр Міщук (контрабас).

Форум видавців у Львові — книжковий ярмарок і Міжнародний літературний фестиваль, який традиційно проводиться у вересні у Львові з 1994 року. Головні експозиції розташовуються у Палаці мистецтв і біля палацу Потоцьких.