вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Київ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Львів / 18.11.2017

Лекції з археоастрономії до Всесвітнього дня філософії

Цього року астрономія стала ключовою тематикою подій "Нового Акрополя" у Львові до Всесвітнього дня філософії. 18 та 19 листопада у приміщенні громадського центру “Перша Львівська Медіатека” пройшли дві лекції з Археоастрономії. Тема першої – “Велика піраміда Єгипту, Теотіуакан, Ангкор-Ват – що їх об’єднує?”, лектор – керівник відділення "Нового Акрополя" у Вінниці Марат Каменщиков. Тема другої – “Стоунхендж – давня астрономічна обсерваторія”, лектор – керівниця відділення "Нового Акрополя" у Львові Олена Лукіна. Загалом обидві події відвідали 65 учасників.

Відвідувачі дізнались про основні археоастрономічні дослідження єгипетських пірамід, давнього міста Теотіуакан, храмів Ангкор-Ват. Яким чином пов’язані ці величні споруди з астрономічними явищами всесвіту та географією нашої планети. Історію відкриття Стоунхенджу як астрономічної обсерваторії та як розташування каменів Стоунхенджу пов'язано з циклами Сонця і Місяця.

Археоастрономія — наука, яка поєднує археологію й астрономію. Багато стародавніх пам'ятників у різних куточках світу орієнтовані на небесні світила, сторони світу. Теотіуакан, єгипетські піраміди на плато Гіза, Мачу-Пікчу, Ангкор-Ват, Стоунхендж — це лише кілька назв з цілої низки загадкових стародавніх пам'ятників. Археоастрономія відкриває новий погляд на відомі та загадкові місця нашої планети.

Коротка довідка щодо лекцій

Ангкор-Ват – храмовий комплекс XII століття у Камбоджі. Ангкор-Ват є найбільшою культовою спорудою та однією з найважливіших археологічних пам'яток світу. Піраміда Хеопса (Хуфу) – найбільша єгипетська піраміда, єдине з «Семи чудес світу», яке збереглося до наших днів. Входить до трійки найвідоміших пірамід на плато Гіза – Хеопса, Хефрена і Мікерина. Теотіуакан – місто в долині Мехіко, на території якого розташовані найбільші піраміди Месоамерики. Тут знаходиться піраміда Сонця, яка є третьою за висотою у світі після піраміди Хеопса і Великою Пірамідою в Чолулу в Мексиці.

Стоунхендж – це велична споруда з гігантських кам'яних брил на Солсберійській рівнині Британських островів. Більшість дослідників сходяться в тому, що Стоунхендж використовувався як астрономічна обсерваторія. Розташування каменів Стоунхенджу вказує на основні точки, які відзначають рух Сонця, тобто точки його сходу і заходу в дні весняного і осіннього рівнодення та день зимового сонцестояння. Також базові камені комплексу точно орієнтовані на вісім ключових позицій місячної орбіти.