Original Original

Шістдесятники. Високовольтна лінія духу

16 травня – 27 травня | Львів
Культурний проект
 

16 травня о 13:00 в Українському католицькому університеті (вул. Свєнціцького, 17) відкриється експозиція репродукцій картин художників-шістдесятників і розпочнеться культурний проект «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу», який продовжиться літературно-театральними та філософськими заходами.

Заходи, присвячені шістдесятникам у різних видах мистецтва:

16 травня 13:00 (ВТ) - урочисте відкриття виставки репродукцій картин художників-шістдесятників за участю відомих культурних діячів Львова. Розповідь про роль шістдесятництва в українській культурі, мистецьку особливість експозиції, зокрема мальовничі кольорові пейзажі Людмили Семикіної, графіка Сергія Якутовича, неповторний стиль Веніаміна Кушніра.

23 травня 18:00 (ВТ) - філософський Cinemaclub. Кіномиттєвості «Українське поетичне кіно: Параджанов. Іллєнко. Миколайчук».

27 травня 15:00 (СБ) - літературно-театральне дійство «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу».

Місце проведення: Український католицький університет, вул. Свєнціцького, 17.
ВХІД ВІЛЬНИЙ

Ідея проекту

Проект «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу» створений з метою привернення уваги до феномену шістдесятництва як до культурно-ідеологічного і національно-політичного явища 60-тих років ХХ ст. В сучасних умовах доводиться зустрічатися із такими явищами як «напівінтелігенція», «псевдонаціоналізм», «здискредитований патріотизм». Сучасна молодь, що народилась в незалежній Україні, все ще недостатньо знає про тих людей, які служили віддано і безкорисно, офіруючи своїми інтересами і життям задля українського народу. Суспільство потребує зразку справжньої сили духу.

Шістдесятництво - явище естетичне і політичне водночас, це «…високовольтна лінія духу, яка проходить крізь віки», пише Ліна Костенко. Нова хвиля творчого піднесення не вписувалася в рамки соцреалізму і тоталітарної системи. Це було братство людей зі спільними ідеями свободи та гідності, які працювали та боролися за краще майбутнє для свого народу. Цю високовольтну лінію духу шістдесятники підхопили від «Розстріляного відродження» 1920-х років, щоб передати наступним поколінням. Можливо, саме зараз прийшов час перейняти цю естафету.

«Зібрати загублені імена і сліди праці тих, які стали сіллю землі і вічним нагадуванням про честь і обов’язок, - це зміцнювати фундамент нашої незалежності», писав Євген Сверстюк у 1996 році.

Проект привертає увагу до відомих і маловідомих митців і діячів культури: Опанас Заливаха, Алла Горська, Віктор Зарецький, Галина Севрук, Людмила Семикіна, Веніамін Кушнір, Георгій Якутович, Іван Остафійчук, Іван Марчук, Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Іван Миколайчук, Василь Стус, Василь Симоненко, Микола Вінграновський, Євген Сверстюк, Ліна Костенко, Григір Тютюнник.

Вперше проект відбувся у лютому 2015 року в Одесі. З того часу він пройшов у Центральній бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького у Миколаєві та в обласній бібліотеці ім.І.Франка в Івано-Франківську.


Medium

Дата проведення: 16 травня

Час проведення: 13:00

Email: lviv@newacropolis.org.ua

Контактний телефон: (067) 585-18-57, (099) 174-07-20, (093) 713-23-00, (032) 255-63-77

Місто: Львів

Адреса: вул. Свєнціцького, 17 (Український Католицький Університет)

ВХІД ВІЛЬНИЙ