Підтримуємо Україну у ці важкі для нашої країни дні

вул. Римарська, 19, оф. 31 (3 під'їзд, 2 поверх)

Харків

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • І.-Франківськ
  • Кам'янець–Подільській
  • Київ/Нивки
  • Київ/Поділ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Ніч Філософії в Харкові

17 листопада 2018 | Харків
світ символів
 

Ніч Філософії — це мандрівка до світу символів та своєї душі, діалоги про природу речей і наш шлях пізнання себе як Людини.

17 листопада з 17:00 — 22:30 запрошуємо відзначити Всесвітній день філософії із «Новим Акрополем»!
Театр-перформанс, воркшопи, лекції-бесіди та кава-брейки — разом ми створимо простір для розмислів та занурення у свій внутрішній світ та у світ універсальних символів.

Кількість місць у залі обмежена, зареєструйтесь за посиланням, щоб потрапити.

  • 17:00 - 18:00 Символопростір. Мандрівка у сокровенне поза часом та місцем (розповідь)

Ніч Філософії ми розпочнемо з екскурсії-бесіди «СимволоПростіром». Це розповідь про універсальні символи, такі як лабіринт, дракон, щит та меч, міст та сходи, лампадка і зоря та інші символи, що їх ми зустрічаємо з давніх часів у міфах, легендах та казках, в елементах архітектури і навіть у стародавніх печерах та храмах! Що таке символ, знак, міф і для чого мені це знати?
Ми не лише живемо у світі символів, але і цей світ живе в нас! Образи та мрії, сни, творчий вираз нашої свідомості та душі — це все промовляння символів. З давніх-давен через символи та міфи передавались знання про Всесвіт та природу людини, її шлях та призначення. Розуміти їх мову — це краще розуміти самого себе та навколишній світ і його таємниці.

  • 18:00 - 19:00 Магія готичних соборів (лекція)

Готичні собори — чи не найграндіозніше творіння, яке дійшло до нас з середньовіччя. Мільйони людей з року в рік відвідують найвеличніші з них й розносять спогади по всьому світу. Так, собори й зараз на часі.
На зустрічі ми розберемо походження слова «готика», чому собор був центром життя середньовічних міст, символізм їх архітектури, з яких елементів складається конструкція будівлі та для чого їх будували саме так. А також, як саме орден Тамплієрів вплинув на зародження готики.

  • 18:00 - 19:00 Класична музика. Слухати. Чути. Розуміти (практикум)

В усі часи музика відображала світогляд людей, розкривала ідеї, передавала почуття та переживання. Навіть інструментальна музика без допомоги тексту була доступна та розрахована для широкого кола слухачів. То в чому полягали універсальні символи кожної доби і як за їх допомогою зробити класичну музику зрозумілішою.

  • 19:15 - 20:00 Щоденник: шлях до себе (воркшоп)

Людина думає 50 000 - 80 000 думок щодня, а проговорює — від 200 до 2 000. Такий потік свідомості вчені називають спеціальним терміном «mental noise» — ментальний шум. Записуємо ми ще менше, а часто навіть нічого. Та якщо вже записуємо, то виходить, що ця думка пройшла потрійний ценз, що вона має відігравати якусь особливу роль.
От з цим і будемо розбиратись на воркшопі — чому варто записувати думки, що записувати і як це можна робити. Давайте запишемо свою власну історію?

  • 19:15 - 20:00 Символічне мислення: техніка К. Юнга (воркшоп)

У нашому житті трапляються ситуації, вирішення яких затягується або постійно відкладається на потім. Плани, які ніяк не реалізуються, мрії, до яких не знаємо, як підступитися. Багато речей набагато глибше, ніж здаються. Проблема у тому, що, аналізуючи життєву ситуацію, ми багато втрачаємо з поля зору.
Згідно психології, наше несвідоме «знає» набагато більше про нас, ніж ми самі. Але тільки говорить воно мовою символів, який складно зрозуміти одним лише логічним розумом. Тут допоможе інтуїція і символічне мислення.
На занятті ми спробуємо відкрити символічний контекст того, що відбувається з нами і інтерпретувати його. Можливо, це допоможе зрушити з місця якусь «застряглу» життєву ситуацію, або дасть новий погляд на неї.

  • 20:15 - 21:00 Тотемні тварини чоловіків. Образи вовка та ведмедя (лекція-діалог)

Інколи кожен з нас задає собі питання «чому зі мною відбувається те, що відбувається?», «чому я поводжусь так, як поводжусь?», «чому я потрапляю саме в ці ситуації?». Звертаючись до загальнолюдського досвіду та досвіду людей в різних традиціях ми спробуємо знайти відповіді та підказки на ці питання.

  • 20:15 - 21:00 Рей Бредбері: фантаст чи філософ? (лекція-діалог за книгою «451 градус за Фаренгейтом»)

Рей Бредбері захоплює та хвилює. Чому? Можливо тому, що надто реально описав сьогодення — духовний та культурний вакуум та самознищення? Все більше людей усвідомлюють, що твори Бредбері — не просто фантастичні картини майбутнього, а наша реальність. Він описує Людину і її внутрішній світ, Людину, яка змінює себе і тенденції. Ми пропонуємо звернутися до основних ідей роману-антиутопії «451° за Фаренгейтом». Якщо ви вже читали цей роман — запрошуємо до обговорення. Якщо ще не читали — сподіваємось, що ця зустріч надихне прочитати.

  • 21:30 - 22:15 Перформанс наосліп «Плисти проти течії» (під живу музику)

У темряві загострюється слух і відкривається інше бачення. Внутрішній зір покаже вам світ, де кожен звук супроводжується образами і почуттями. Голоси акторів, жива музика і… тиша подарують неймовірні емоції.
Творчий проект «Нового Акрополя» познайомить із новою книгой, сбіркою статей філософа Хорхе Анхеля Лівраги «Плисти проти течії».
«Плисти проти течії» — більше ніж літературна назва. Це і поштовх для роздумів про важливість кожної людини, і метод вдосконалення довколишнього світу та свого, внутрішнього.
Автори сценарію: Олена Лукіна, Андрій Українець


Реєстрація (на всі події) за посиланням

Вартість (на всі події): 100 грн

Кошти підуть на підтримку нашого спільнокошту — друк книжки «Кав'ярня мертвих філософів». Квиток можна купити онлайн на сайті Спільнокошту

Деякі події проходитимуть паралельно в двох залах, тож оберіть те, що для вас найбільш цікаво

Ніч Філософії в Харкові



Дата проведення: 17 листопада 2018

Час проведення: 17:00

Email: kharkiv@newacropolis.org.ua

Контактний телефон: (095) 008-55-09

Місто: Харків

Адреса: вул. Римарська, 19, оф. 31 (3 під'їзд, 2 пов.)

Внесок учасника: 100 грн