вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ

  • Вінниця
  • Дніпро
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Київ
  • Львів
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Харків

Що таке «Новий Акрополь»

 

«Новий Акрополь»  — це міжнародна організація філософської, культурної та соціальної спрямованості. Заснована у 1957 році в Буенос-Айресі (Аргентина) істориком та філософом, професором Хорхе Анхелем Ліврагою (Jorge Angel Livraga, 1930–1991).

Сьогодні «Новий Акрополь» існує у понад 50-ти країнах світу на 5-ти континентах, об’єднуючи понад 15000 волонтерів, які говорять 15-ма мовами та представляють різні конфесії та національності.

В Україні «Новий Акрополь» є з 1991 року в Києві, а також в Дніпропетровську, Харкові, Львові, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Івано-Франківську та Вінниці.

 

Чому «Новий Акрополь»?

У Стародавній Греції «acro-polis» — «верхнє місто», де будувались храми — зводився у найвищій частині міста. Символічно це місце високих ідеалів, великих мрій та натхнення всередині людини.

Сучасному світові потрібен новий акрополь, збудований не з каменів, а з людей, зведений у серцях наших міст заради внутрішнього росту кожного і відновлення глибинних зв’язків, які об’єднують нас з іншими і з природою.

 

Цілі та принципи «Нового Акрополя»

 

БРАТСТВО

Сприяти розповсюдженню ідеалу загального братства, що ґрунтується на повазі до людської гідності, незалежно від расових, статевих, культурних, релігійних, соціальних або інших відмінностей.

Необхідно розвивати у людині повагу до інших людей і традицій і водночас зміцнювати єдність, незважаючи на будь-які відмінності. Потрібно віднаходити гармонію між людьми, їхніми ідеями та почуттями, щоб дати можливість існувати разом, збагачуючи одне одного. Сила ідеалу братства полягає в тому, що нас об’єднує, а не в тому, що розділяє. Він зміцнюється завдяки визнанню універсальних цінностей, які, з усією повагою до відмінностей і розмаїття, йдуть далі місцевих звичаїв і поєднуються у загальні етичні принципи, які становлять гідність кожної людини. Цей ідеал розвиває повагу до прав людини і їх зміцнення, а також визнання принципів універсальної етики.

 

ПІЗНАННЯ

Пробуджувати любов до мудрості, яка шляхом порівняльного вивчення філософських систем, релігій, наук і мистецтв сприяє пізнанню всесвіту, природи і людини.

Любов до істини і до пізнання народжується зі справжнього прагнення краще зрозуміти світ і самого себе. Ми розуміємо філософію як вісь, яка поєднує різні аспекти людського пізнання. Філософія може об’єднати давні і сучасні джерела знань в єдиному баченні світу, широкому і цілісному. Таке бачення здатне стати рушійною силою прогресу і допомагати не лише досліджувати шляхи життя, але й глибше осмислювати їхні цілі і гармонійно поєднувати усі грані знання і практики.

 

РОЗВИТОК

Розвивати кращі людські потенціали, сприяючи повній реалізації нас як особистостей і об’єднанню з природою і суспільством, щоб бути не лише спостерігачами, а активно діяти, докладаючи зусиль до того, щоб світ став краще.

Внаслідок такої роботи формуються люди, які сприяють сталому розвитку суспільства. У людині приховані величезні потенціали. Їх пізнання і розвиток є не лише одним з фундаментальних завдань нашого життя, але й невичерпним джерелом щастя для людини. Метою кожної людини є досягнення гармонії між її думками, почуттями і діями. Збалансований і цілісний розвиток нашого єства, реалізація кращих якостей і чеснот людини, є, можливо, єдиним надійним шляхом до кращого світу.