вул. Данила Щербаківського, 9А

Київ

 • Вінниця
 • Дніпро
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Київ
 • Львів
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Харків

Міжнародний керівник

Делія Стейнберг Гусман (Delia Steinberg Guzmán) народилася в Буенос-Айресі (Аргентина) 7 січня 1943 року.

Освіта та спеціальності

Вона почала навчатися музиці у шестирічному віці, а в сімнадцять закінчила Національну консерваторію Буенос-Айреса як викладач із класу фортепіано та композиції. Впродовж цього часу вона навчалася вдосконаленню техніки у аргентинської піаністки Флори Нудельман, а пізніше — у російського маестро Хуберта Бранденбурга.

Після прослуховування курсів точних наук, журналістики, рекламної справи, та курсів гуманітарних наук, вона закінчила філософський факультет Буенос-Айреського університету. Потім продовжила навчання, відвідуючи факультативи з археології, історії та історії музики.

 

Музична діяльність

Вперше вона дала публічний концерт у віці десяти років. Потім їй пропонували давати сольні концерти з приводу різних подій багато осіб та організацій, серед яких — Християнська молодіжна асоціація, організатори Концерту молодих виконавців Аргентини, Атенеум культури й мистецтв, «Нові цінності в музиці», Асоціація гармоністів, відділ культури Міністерства освіти Аргентинської республіки. Під час відзначення 30-ї річниці із дня смерті Мауріса Равеля, 7 липня 1967 року, в Інституті аргентинських інженерів, вона разом з іншими діячами культури та журналістами віддала шану покійному музикантові.

Вона давала концерти під час багатьох урочистостей, в тому числі на радіо та телебаченні в Аргентині, Уругваї та Перу. Про її виступи з'являлися чудові відгуки у пресі.

З метою сприяння вивченню музики вона заснувала Музичний інститут «Тристан», де викладає музику з 1989 року. Цей інститут, який із самого початку було задумано як міжнародну асоціацію, зараз функціонує в Іспанії, Бразилії та Німеччині.

Вона також проводить заняття з музики в Іспанії, зокрема, курси вивчення повних творів Й.С. Баха, В.А. Моцарта, Р. Вагнера, Р. Шумана.

Ще один проект, спрямований на впровадження в життя нових цінностей,— це заснований нею у 1975 році конкурс піаністів «Нового Акрополя», одним із членів жюрі якого вона є. Конкурс має на меті сприяти професійному зросту молодих музикантів.

 

Публікації

Багато із її статей на тему філософії, музики і культури взагалі, було надруковано у журналах та газетах.

Із 1972 року вона стала редактором іспанського журналу «Cuadenos de Cultura» (3амітки про культуру), для якого написала багато статей та тематичних додатків, серед яких: «Поміж нами», «Наприкінці дня», «Цікава історія«, «Давайте замислимося про...», націлені на те, щоб показати, що філософські роздуми не виключають повсякденної діяльності.

Із 2000 року вона є також редактором журналу з культури «Сфінкс», широко розповсюджуваного в Іспанії та Латинській Америці.

Декілька з її головних книжок:

надруковані іспанською:

 • «Ігри Майї»(«Los juegos de Maya», Мадрид, 1-е вид. 1980, 2-е вид. 1982)
 • «Хтось сказав мені...»(«Me dijeron que...», Мадрид, 1984)
 • «Сьогодні я бачила...»(«Hoy vi...», Мадрид, 1983)
 • «Життя після смерті» («La vida despues de la muerte», Мадрид, 2002)
 • «Герой повсякденності» («El heroe cotidiano», Мадрид, 1-е вид 1996, 2-е вид. 2002)
 • «Небезпечність расизму» («Los peligros del racismo», Мадрид, 1997)
 • «Душа жінки» («El alma de la mujer», Мадрид, 2002)
 • «Свобода та напередвизначеність» («Libertad e inexorabilidad», Мадрид, 2002)
 • «Спогади та ремінісценції» («Recuerdos y reminiscencias», Мадрид, 2002)

надруковані португальською:

 • «Мистецтво перемагати в житті» («El arte de triunfar en la vida», Опорто, 1995)
 • «У напрямку до нового Середньовіччя» («Hacia una nueva edad media», Опорто, 1996)
 • «Чому набули такого розповсюдження секти» («Por que florecen las sectas», Опорто, 1996)

надруковані турецькою:

 • «Політ до свободи» («Vuelo hacia la libertad», Анкара, 1-е вид. 1993, 2-е вид. 1995, 3-є вид. 1996)

надруковані французькою:

 • «Філософія у життя» («Philosophie a vivre», Париж, 2002)

Праці, написані іспанською, були перекладені французькою, німецькою, чеською, португальською, турецькою, російською, грецькою, українською та іншими мовами.

 

Діяльність в Міжнародній організації «Новий Акрополь»

У 1966 році вона вступила до Міжнародної організації «Новий Акрополь» і прослухала повний курс дисциплін філософської школи цієї організації у її засновника Хорхе Анхеля Лівраги. Із початку викладання в цій інституції Делія Стейнберг Гусман читає курси з історії філософії, філософії моралі, символізму, історії релігій, східної філософії, психології та метафізичної естетики. Вона також склала методичні підручники для цих дисциплін.

Делія також проводить семінари за такими темами: «Спільні риси давніх цивілізацій», «Феномен релігії у Середньовіччі», «Ключі до астрології», «Поняття про походження людини та Всесвіту у східних культурах», «Філософія життя», «Астрологія та психологія», «Ключі до розгадки Давньої Індії», «Магічне та таємниче давнього Єгипту», «Спадок тамплієрів», «Доколумбові цивілізації», «Філософська та релігійна доктрина буддизму», «Єгипет: думка, життя та релігія», «Музична терапія» тощо.

У 1977 вона заснувала в Іспанії літеpaтypний конкурс розповідей, який набув міжнародного розповсюдження, і зараз поряд із відомими особами у цьому літературному стилі є членом жюрі.

Із 1972 по 1991 вона була директором «Нового Акрополя» Іспанії. Протягом цього періоду діяльність організації розширилась більш ніж у 30 міст Іспанії. Із 1975 по 1991 рік вона була також координатором діяльності «Нового Акрополя» в Європі. З 1991 року, після смерті засновника асоціації, Хорхе Анхеля Лівраги Ріцци, її було обрано міжнародним директором, що покладає на неї управління організацією та координацію її діяльності у п'ятдесяти чотирьох країнах, де функціонує «Новий Акрополь».

У 1980 році її діяльність у сфері мистецтв, науки та літератури як директора «Нового Акрополя» Іспанії була відзначена Паризьким Срібним Хрестом, якого було надано Академічною спілкою освіти, заснованою Французькою академією.

«Філософія, людина та природа» Інтерв'ю з проф. Делією С. Гусман.